EUROPALT spol. s r.o.

Spoločnosť Europalt spol. s r.o. bola založená v roku 1995. V súčasnosti je výhradným výrobcom vybraných posilňovačov bŕzd a spojok pre nákladné automobily AVIA, TATRA, LIAZ, KAROSA a posilňovačov bŕzd pre Škodu Favorit. Sídlo spoločnosti je v Leviciach . Obchodné prevádzky v Leviciach a v Bratislave sa okrem predaja náhradných dielov vyrábaných v spoločnosti Europalt zaoberajú predajom širokého sortimentu náhradných dielov na nákladné automobily, najmä výrobky firiem Tanax Trade, a.s., Daewoo Avia, Knorr, Sachs, KMGY, Allex Žilina, Autokomponent-kardan Žilina a ďalších. Naše výrobky exportujeme do mnohých krajín po celom svete – India, Poľsko, Čína, Maďarsko a ďalších. Naše výrobné prevádzky a strojový park nám umožňuje vyrábať špeciálne výrobky nielen pre automobilový ale aj strojárenský priemysel, najmä záhradnú techniku.

ORIENTÁCIA

V súčasnosti spoločnosť Europalt zamestnáva okolo 100 pracovníkov a disponuje viac ako 50 výrobnými a skúšobnými strojnými zariadeniami. Výrobný program zahŕňa trieskové obrábanie NC a CNC strojmi - SPT 16 NC, TAREX A130 CNC, BA 22 CNC, PITTLER PETRA.

Medzi hlavné výrobné aktivity patrí rezanie zložitých dielov laserovou technógiou zariadením TRUMATIC L3030 od firmy TRUMPF a ohraňovanie dielcov CNC ohraňovacím lisom TRB V230 aj s odmeriavaním uhlov. Okrem automatizovaného spracovania máme v ponuke aj klasické spracovanie materiálov - lisovanie na mechanických a hydraulických lisoch od 25 do 250 ton, frézovanie, sústruženie, vŕtanie a zváranie. Disponujeme zváracími ručnými pracoviskami, zváranie prebieha v ochrannej atmosfére CO2 a Ar.

V roku 2004 začali s výrobou dielcov pre záhradnú techniku - kosačku MAESTRO 1250, pre holandskú firmu De WILD B.V. v roku 2005 sme začali sériovo vyrábať kosačku GTM 1350. A v súčasnosti sme zahájili výrobu kosačiek GTM 1350 a GTM 1500 ktoré budú uvedené na trh v roku 2007.

V roku 2005 sme ukončili výrobu skríň na nápojové automaty určené pre anglický trh, ktoré boli vyrábané pre holadskú spoločnosť Kramahan Netherland a zároveň sme ukončili dlhodobú spoluprácu so spoločnosťou Thuasne Vihome Fráncúszko, pre ktorú sme vyrábali nemocničné postele a produkty domácej opatery.